loader

Kule Malzemeleri

Ana Sayfa Kule Malzemeleri Su Soğutma Kulesi Motoru - Redüktörü - Fanı

Su Soğutma Kulesi Motoru - Redüktörü - Fanı

Soğutma kulelerimizde elektrik motorları ve redüktörler V1 konumunda düşey flanşlı tip olarak kullanılmaktadır. Elektrik motorları F sınıfı izole ile ısıya karşı, IP 56 koruma sınıfı ile toz, yağ ve neme karşı korunmaktadır. Şuan kullandığımız motorlar genellikle IE3 verimlilik sınıfındadır. 

Tüm kulelerimizin motorları özel olarak imal ettirilmektedir. 

Bu motorlarda; 

1. IP 56 koruma sınıfı uygulanmaktadır 

2. Klemens kutusu kablo girişlerinde kendinden büzgülü kablo rakorları kullanılmaktadır. Kablo üzerinden süzülen suların klemens kutusuna girmesi böylelikle önlenmektedir. Ayrıca kablo montajından sonra rakorların dibini izole etme ihtiyacı kalmamaktadır.

3. Elektrik motorlarının metal olan pervane muhafaza tasları ve yağmur koruma şapkalarını paslanmaya karşı CTP malzemelerden kendi fabrikamızda imal etmekteyiz.

4. Kullandığımız elektrik motorları genellikle Gamak, ELK, Watt, Omega gibi yerli motor markaları ile ABB, Siemens, Weg gibi yabancı markalardır. 

5. Motorlar frekans sürücüsü ile kullanım için uygun olarak tasarlanmıştır.

6. Soğutma kulesinin kullanılacağı bölgenin özelliklerine göre ex-proof tipte kıvılcım üretmeyen motorlar da kullanabilmektedir.

7. Redüktörlerimiz su soğutma kulelerinin nemli ve sıcak buharlı ortamında çalışabilecek şekilde özel olarak üretilmektedir. 

8. Fan kanatlarımız alüminyum ve camelyaf takviyeli polipropilen olarak alternatif malzemelerden üretilmektedir. İsteyen müşterilerimiz için özel üretilmiş vermli fanlar da sunabilmekteyiz.